Menu Zamknij

W jaki sposób można zatrzymać szybki postęp choroby Alzheimera?

jak zatrzymać chorobę alzheimera

Choroba Alzheimera jest jedną z najczęściej diagnozowanych chorób neurodegradacyjnych, która dotyka coraz młodszych osób. Gdy została zdiagnozowana i szybko postępuje, można bazować nie tylko na lekach, ale również na naturalnym wsparciu organizmu, które przynosi bardzo dobre efekty! Choroba Alzheimera zaliczana jest do kategorii chorób otępiennych oraz neurodegradacyjnych. Została ona po raz pierwszy opisana na początku XX wieku przez Aloisa Alzheimera i to od jego nazwiska wzięła swoją nazwę.

Jak przebiega Alzheimera?

Najczęściej choroba Alzheimera dotyka osób starszych, po 65. roku życia. We wczesnych stadiach daje ona mało oczywiste objawy, między innymi związane z problemami z zapamiętywaniem i przypominaniem sobie niedawnych sytuacji. Chorobie tej mogą towarzyszyć również inne objawy, między innymi wahania nastroju, drażliwość, splątanie, agresywne zachowania, trudności z wysławianiem się. Stopniowo prowadzi ona do utraty funkcji życiowych, a w konsekwencji do śmierci.

Co jest przyczyną choroby Alzheimera?

Medycyna nie odkryła jeszcze przyczyny choroby Alzheimera, jednak wskazuje się, że przede wszystkim wpływają na nią czynniki generyczne, które mogą być aktywowane również przez nieodpowiednią dietę, przebywanie w zanieczyszczonym środowisku, co związane jest z nadmiernym stresem oksydacyjnym, czyli zbyt dużą ilością wolnych rodników. Dodatkowo, chorobie Alzheimera mogą sprzyjać schorzenia sercowo-naczyniowe, w tym między innymi nadciśnienie, nadmiar cholesterolu, także cukrzyca, palenie papierosów.

Czy można zatrzymać postęp choroby Alzheimera?

Choroba Alzheimera jest obecnie nieuleczalna, lecz odpowiednie postępowanie może spowolnić jej postęp, a tym samym wydłużyć czas życia chorego. Zatem, jak zatrzymać chorobę Alzheimera? W tym przypadku kluczowe jest stosowanie przepisanych leków, lecz również można wspomagać chorego odpowiednią dietą oraz suplementami, które pozwalają na zredukowanie objawów towarzyszących temu schorzeniu, a nawet zahamowanie jego postępu. Przy chorobie Alzheimera rekomenduje się przede wszystkim dietę bogatą w witaminy, minerały, nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), ograniczającą mięso, w szczególności mięso czerwone. Taka dieta wspomaga oczyszczanie organizmu z metali ciężkich oraz innych toksyn, co sprzyja redukcji objawów wielu schorzeń. Również bardzo dobre efekty przynoszą odpowiednie suplementy diety, w tym zawierające olej łopianowy, który zawierają składniki odtruwające organizm oraz poprawiające samopoczucie, preparaty z miłorzębem, witaminami z grupy B, które wspierają pracę mózgu.