Menu Zamknij

Problemy ze spadkiem warto skonsultować z adwokatem

Kancelaria adwokacja katowice

Spadki często powodują dużo problemów. Podział spadku, wysokość zachowku, wydziedziczenie, długi spadkowe – to tylko niektóre przypadki, w których konieczna będzie pomoc specjalisty z kancelarii adwokackiej.

Majątek posiadany przez spadkodawcę jest po jego śmierci przekazywany spadkobiercom. Spadkodawca może samodzielnie zadecydować, co otrzyma każdy z jego spadkobierców. W tym celu musi przygotować testament. Nie jest on jednak obowiązkowy. W przypadku braku testamentu stosuje się zasady tzw. dziedziczenia ustawowego, które odbywa się na bazie przepisów Prawa cywilnego.

Częste problemy ze spadkiem

Niestety, śmierć bliskiej osoby, która pozostawiła po sobie spadek, może często stać się przyczyną wieloletnich sporów w rodzinie. Gdy pojawiają się problemy, pomóc może dobra kancelaria adwokacja Katowice to jedno z miast, w którym można otrzymać kompleksową pomoc w tym właśnie zakresie. Dobry adwokat specjalizujący się w przepisach prawa spadkowego może zapewnić swojemu klientowi kompleksową pomoc. Przeanalizuje sprawę oraz zasugeruje najlepsze rozwiązania, które pomogą w uzyskaniu wyznaczonego celu.

Wśród spraw spadkowych konsultowanych z adwokatami znajdują się:

  • podział spadku pomiędzy spadkodawcami

  • podważenie testamentu własnoręcznego

  • zachowek przy spadku

  • dziedziczenie długów

  • odrzucenie spadku

  • spadek dla dzieci

  • wydziedziczenie

  • plany sukcesyjne i zarządy sukcesyjne w przypadku przedsiębiorców

Kompleksowa pomoc prawna przy problemach ze spadkiem

Specjalizujący się w sprawach spadkowych adwokat Katowice albo w innym mieście, może zapewnić swoim klientom pełne wsparcie dotyczące spraw spadkowych. Klienci na początku zgładzają się do kancelarii w celu dokonania konsultacji, czyli omówienia konkretnego przypadku i zaprezentowania go w świetle obowiązujących przepisów prawnych. Adwokat może przyszykować także różne potrzebne dokumenty związane ze spadkiem. Gdy istnieje taka potrzeba, w takim przypadku adwokat może także reprezentować swojego klienta w trakcie postępowania sądowego.