Menu Zamknij

Porady prawne – kiedy warto z nich korzystać?

porady prawne gliwice

W życiu każdego człowieka może zdarzyć się sytuacja, że konieczna będzie pomoc adwokata lub radcy prawnego. Nie od razu trzeba korzystać z wyspecjalizowanej usługi, ale zawsze można skorzystać z porady prawnej, która jest bardzo cenna w wielu przypadkach. Porady prawne nie dotyczą tylko przytoczenia artykułów, kodeksów i książkowych formułek. Jest to również zapoznanie się z konkretną sprawą i jej dokumentacją i to głównie po to, aby przedstawić klientowi indywidualne rozwiązanie dla jego sprawy. Dlatego porady prawne Gliwice są tak skuteczne.

W jakich sprawach można udać po poradę prawną?

Po poradę prawną można udać się w wielu przypadkach i nie ma błahych problemów i śmiesznych spraw. Najczęściej jednak porady prawne udzielane są w takim zakresie, jak:

  • trudności zawodowe – problemy z szefem, wynagrodzeniem, umową, mobbingiem,

  • naruszone prawo konsumenckie,

  • problemy rodzinne – przemoc w rodzinie, rozwód, alimenty, opieka nad dziećmi, podział majątku, pozbawienie praw rodzicielskich.

  • postępowanie spadkowe – dziedziczenie, odmowa przyjęcia spadku, zachowek.

Ważne jest to, aby skorzystać z porad prawny w jak najszybszym terminie, zanim sprawa będzie miała swój dalszy bieg lub zanim sprawa trafi do sądu. Szybki termin pozwoli również radcy prawnemu lub prawnikowi zapoznać się z tematem.

Wpis powstał we współpracy z kancelarią prawną z Gliwic: klgkancelaria.pl

W jaki sposób udzielane są porady prawne?

Tak naprawdę porady prawne mogą być udzielane indywidualnie na zaplanowanym spotkaniu, ale aktualnie wiele poradni prawnych i kancelarii wychodzi naprzeciw wszystkim oczekiwaniom i organizowane są również porady prawne online, co jest wygodą dla wielu klientów.

Kto udziela porad prawnych?

Porad prawnych może udzielać prawnik, adwokat oraz radca prawny. Są to osoby z odpowiednim wykształceniem i znajomością prawa, dzięki czemu porady będą zgodne z rzeczywistością i tym, co zawarte jest we wszystkich kodeksach. Porady prawne mogą być płatne lub bezpłatne, jeśli kancelaria takowe porady prowadzi. Każda osoba ma prawo do tego, aby z takich porad skorzystać.