Menu Zamknij

Kupować czy wynajmować podnośniki?

Podnośniki są maszynami posiadające szeroki wachlarz zastosowań w prawie każdej branży, a zwłaszcza tych remontowo-instalacyjnych. Posiadają różne konstrukcję jednak wybór jest tak duży, że bez problemu znajdziemy odpowiedni do swoich potrzeb z odpowiednim rozmiarem, udźwigiem oraz wysięgiem. Czy warto zatem pokusić się o zakup własnego?

CENA PODNOŚNIKA

Ceny podnośników oscylują w granicach od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złoty. Dla dużej firmy, która ma je cały czas użytku, nie jest to wygórowana kwota. Wiele zakładów produkcyjnych czy magazynów posiada znacznie droższe maszyny, a zakup własnego podnośnika zwraca się po kilku latach funkcjonowania firmy. Jednak dla małych przedsiębiorców, wykonujących sporadyczne lub okresowe zlecenia, taka kwota może być nie do przyjęcia znacząco obciążając budżet.

ZALETY WYNAJMU OD FIRMY

Z pomocą przychodzą firmy oferujące wynajem podnośników dowolnego typu i na dany okres. Dzięki takiemu rozwiązaniu mniejsze firmy, będą mogły wykonać takie zadania jak usuwanie sopli i fałd lodowych zimą czy przycinanie gałęzi drzew w okresie letnich burz. Zyskujemy tutaj pewność, że za stosunkowo niską cenę otrzymujemy w pełni sprawny, dostosowany do zadania podnośnik, który nie będzie nas kosztował równowartości domu a który posłuży nam przez cały okres trwania zleconych prac. Najczęściej firmy wynajmujące oferują także transport w docelowe miejsce oraz jego odbiór, dlatego nie musimy przejmować się także tym detalem.