Menu Zamknij

Jak wybrać najlepszą pieczątkę firmową?

pieczątki gliwice

Wprawdzie pieczątki firmowe nie są obowiązkowe, to jednak na ich wyrobienie decyduje się zdecydowana większość przedsiębiorców. O czym warto pamiętać przy wyborze najlepszej pieczątki dla swojej firmy?

Pieczątka firmowa to przedmiot, który umożliwia łatwe i szybkie znakowanie dokumentów, na przykład faktur czy dokumentów zamówień. Znajdujące się na pieczątce informacje pozwalają wtedy na identyfikację posługującej się nią firmy, a tym samym oszczędzają czas związany z wypisaniem umieszczanych na niej informacji. Aktualnie przedsiębiorcy mogą w wielu miejscach zamówić firmowe pieczątki Gliwice – https://e-druk.pl/produkty/pokaz/pieczatki to jedno z wielu miast, gdzie można skorzystać z tego rodzaju ofert. Na co jednak zwrócić uwagę wtedy, gdy chcemy, aby pieczątka była najlepsza z możliwych?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pieczątki?

Jeśli chcemy zamówić pieczątkę firmową, w takim przypadku warto zapoznać się wcześniej z różnymi ofertami, aby wyselekcjonować taką, która będzie najlepsza. O czym powinniśmy wtedy pamiętać:

  • Rozmiar pieczątki – wpływa na wielkość powierzchni, na której znajdują się informacje o firmie. Im większa pieczątka, tym więcej tych informacji można na niej umieścić.

  • Konstrukcja pieczątki – najbardziej popularna to pieczątka automatyczna, w której przy nacisku wysuwa się element z nałożonym tuszem. Taka pieczątka chroni także przed wysuszeniem się tuszu i nie brudzi.

  • Kolor tuszu pieczątki – najpopularniejszy to czarny oraz granatowy, ale dostępne są także pieczątki z innymi kolorami tuszu.

  • Możliwość dodania do pieczątki tuszu – wtedy nie trzeba zamawiać nowej wtedy, gdy tusz się skończy.

Aktualnie pieczątki firmowe zamówić można zarówno stacjonarnie – w firmach specjalizujących się w ich przygotowywaniu, ale również można zdecydować się na zamówienie ich on-line – wówczas przygotowana pieczątka będzie przesłana do nas na wskazany adres. Koszt wykonania dobrej jakości pieczątki to najczęściej od około 20 do 50 złotych. Dokładne informacje o cenach można znaleźć już teraz na stronach internetowych firm zajmujących się produkcją pieczątek.